Strona głównaNIERUCHOMOŚCIMieszkania od dewelopera tańsze niż używane?

Mieszkania od dewelopera tańsze niż używane?

Aktualnie na rynku nieruchomości znajduje się wiele różnych lokali, które różnią się pomiędzy sobą swoimi cenami. Nowe mieszkania nie są tanie, ale te z drugiej ręki mogą być jeszcze droższe!

Ceny za nieruchomości w Polsce ciągle idą w górę. Widać to przede wszystkim na przykładzie większych miast jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, gdzie koszt za metr kwadratowy nierzadko przekracza 10 tysięcy złotych. Warto jednak wskazać, że tak wysokie ceny nie zawsze dotyczą mieszkań nowych. Coraz częściej to właśnie deweloper może zapewnić swoim klientom znacznie niższe koszty zakupu lokalu niż sprzedający na rynku wtórnym!

Co powoduje, że mieszkania używane są tak drogie?

Używane mieszkania w dużych miastach mają wysokie ceny przede wszystkim ze względu na swoją lokalizację. To właśnie ten czynnik w głównej mierze determinuje ostateczny koszt zakupu nieruchomości. Najwięcej należy zapłacić za mieszkania położone w centrach miast, a także w innych, prestiżowych lokalizacjach. Bardzo często to właśnie tam znajdują się mieszkania używane. W związku z tym nawet wtedy, gdy wymagają one remontu, ich koszt będzie dość wysoki, a nawet jeszcze wyższy niż lokale nowe, które nie muszą przechodzić kompleksowego remontu.

Mieszkanie od dewelopera – przystępne ceny przyciągają uwagę kupujących

Zakup nowego mieszkania to zdecydowanie najlepsza opcja dla osób, które nie chcą męczyć się z remontami lub płacić za lokal, który będzie nieodpowiednio ocieplony i będzie generował wysokie rachunki za energię. Nowe lokale oferowane przez deweloperów mogą być zatem nieco gorzej zlokalizowane, niemniej jednak mogą zaoferować znacznie więcej zalet niż te z drugiej ręki. Co więcej, deweloper może zaproponować także dodatkowe usługi, na przykład wykończenie lokalu pod klucz. Podsumowując, klienci poszukujący mieszkań w przystępnej cenie nie powinni od razu rezygnować ze sprawdzania lokali nowych. To właśnie one mogą bardzo często zapewnić nie tylko większy komfort zamieszkania, ale również mogą być tańsze niż lokale z drugiej ręki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read