Nieszablonowe rozwiązania czyli projekty domów nowoczesnych

Nowoczesne domy to nie tylko wymyślne bryły, które pięknie wyglądają na zdjęciach, ale niekoniecznie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. To także domy, które łączą tradycję ze współczesnymi rozwiązaniami, co nadaje im unikalny, ponadczasowy charakter. Jak wybrać taki projekt dla siebie?

Prosty dom z dwuspadowym dachem

Domy z dwuspadowym dachem są najpopularniejsze. Jak nadać im bardziej nowoczesny wygląd? Pomocne może być wykończenie – ściany wyłożone są na przykład czarnym kamieniem albo panelami z ciemnego drewna, zamiast klasycznych szczebelków są metalowe pręty, niektóre ozdobne elementy pomalowane są na mocne kolory.

Zmiany widać także w samej bryle. Dom wygląda bardziej surowo, minimalistycznie, okna mają nietypowy, geometryczny kształt lub są ułożone zupełnie inaczej niż w tradycyjnym budynku. Zimną formę przełamują na przykład rustykalne wstawki, dzięki którym dom wydaje się przytulniejszy.

Nowoczesna stodoła

Dom przypominający stodołę to jeden z ciekawszych trendów w nowoczesnym budownictwie. Dom ma prostą, wydłużoną formę i przykryty jest wysokim, dwuspadowym dachem, ma efektowne przeszklenia i ciekawie zaaranżowane wnętrze, na przykład z antresolą służącą za bibliotekę albo pokojem wypoczynkowym, który po odsunięciu drzwi posłuży latem za wygodny taras z zadaszeniem.

Domy tego typu świetnie się sprawdzają na bardzo wąskich działkach, a na projektyzwizja.pl można zamówić indywidualny projekt uwzględniający konkretne potrzeby inwestora – dom może mieć dodatkowe przybudówki, użytkowe poddasze, większy taras, połączenie z garażem.

Dom z płaskim dachem

Geometryczne bryły z płaskim dachem chyba najbardziej kojarzą się ze stylem nowoczesnym. Oryginalna forma łączy się tu z ciekawym wykorzystaniem przestrzeni wewnątrz budynku – pokoje są rozmieszczone nieco inaczej niż w tradycyjnym domu, pomieszczenia są wyższe i nie zawsze na planie prostokąta, okna zajmują prawie całą ścianę.

Nowoczesną bryłę podkreśla stylowe wykończenie domu, łączące w sobie naturalne elementy jak drewno z akcentami industrialnymi czy futurystycznymi.

Okrągły dom

Efektownie prezentuje się także dom na planie koła, wyglądający jak walec, z płaskim albo kopulastym dachem. Prostych ścian jest w takim domu oczywiście mniej, ale da się takie wnętrze całkiem wygodnie zaaranżować, zwłaszcza gdy budynek ma dwie kondygnacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here