Strona głównaPORADYNieszablonowe rozwiązania czyli projekty domów nowoczesnych

Nieszablonowe rozwiązania czyli projekty domów nowoczesnych

Nowoczesne domy to nie tylko wymyślne bryły, które pięknie wyglądają na zdjęciach, ale niekoniecznie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. To także domy, które łączą tradycję ze współczesnymi rozwiązaniami, co nadaje im unikalny, ponadczasowy charakter. Jak wybrać taki projekt dla siebie?

Prosty dom z dwuspadowym dachem

Domy z dwuspadowym dachem są najpopularniejsze. Jak nadać im bardziej nowoczesny wygląd? Pomocne może być wykończenie – ściany wyłożone są na przykład czarnym kamieniem albo panelami z ciemnego drewna, zamiast klasycznych szczebelków są metalowe pręty, niektóre ozdobne elementy pomalowane są na mocne kolory.

Zmiany widać także w samej bryle. Dom wygląda bardziej surowo, minimalistycznie, okna mają nietypowy, geometryczny kształt lub są ułożone zupełnie inaczej niż w tradycyjnym budynku. Zimną formę przełamują na przykład rustykalne wstawki, dzięki którym dom wydaje się przytulniejszy.

Nowoczesna stodoła

Dom przypominający stodołę to jeden z ciekawszych trendów w nowoczesnym budownictwie. Dom ma prostą, wydłużoną formę i przykryty jest wysokim, dwuspadowym dachem, ma efektowne przeszklenia i ciekawie zaaranżowane wnętrze, na przykład z antresolą służącą za bibliotekę albo pokojem wypoczynkowym, który po odsunięciu drzwi posłuży latem za wygodny taras z zadaszeniem.

Domy tego typu świetnie się sprawdzają na bardzo wąskich działkach, a na projektyzwizja.pl można zamówić indywidualny projekt uwzględniający konkretne potrzeby inwestora – dom może mieć dodatkowe przybudówki, użytkowe poddasze, większy taras, połączenie z garażem.

Dom z płaskim dachem

Geometryczne bryły z płaskim dachem chyba najbardziej kojarzą się ze stylem nowoczesnym. Oryginalna forma łączy się tu z ciekawym wykorzystaniem przestrzeni wewnątrz budynku – pokoje są rozmieszczone nieco inaczej niż w tradycyjnym domu, pomieszczenia są wyższe i nie zawsze na planie prostokąta, okna zajmują prawie całą ścianę.

Nowoczesną bryłę podkreśla stylowe wykończenie domu, łączące w sobie naturalne elementy jak drewno z akcentami industrialnymi czy futurystycznymi.

Okrągły dom

Efektownie prezentuje się także dom na planie koła, wyglądający jak walec, z płaskim albo kopulastym dachem. Prostych ścian jest w takim domu oczywiście mniej, ale da się takie wnętrze całkiem wygodnie zaaranżować, zwłaszcza gdy budynek ma dwie kondygnacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read