Strona głównaDOMJak wybrać piękne i funkcjonalne płytki podłogowe?

Jak wybrać piękne i funkcjonalne płytki podłogowe?

Końcowe etapy wykańczania pomieszczeń są dla wielu osób najlepszą częścią budowy lub remontu. Szeroka gama produktów daje możliwość zaaranżowania wymarzonych wnętrz, a efekty prac widać od razu po ich zakończeniu. Jednym z najważniejszych punktów tworzenia własnej przestrzeni jest dobór odpowiednich podłóg. Popularnym rozwiązaniem są płytki podłogowe, cenione za wyjątkową estetykę, praktyczność i łatwość w utrzymaniu czystości. Jak je wybrać? Podpowiadamy!

Jakie powinny być płytki podłogowe?

Kafle kładzione na podłogę są narażone na szereg niebezpiecznych czynników, wynikających z codziennej eksploatacji. Niezależnie od tego, gdzie zostaną położone, muszą spełniać określone wymagania względem wytrzymałości. Płytki do kuchni podłogowe, a także te do łazienki i toalety powinny mieć możliwie najniższą nasiąkliwość i przynajmniej III klasę ścieralności.

Natomiast jeżeli poszukujemy kafli na taras lub balkon, powinniśmy upewnić się, że będą mrozoodporne i wytrzymałe na trudne warunki atmosferyczne. Dla największego bezpieczeństwa warto decydować się na modele antypoślizgowe, które nie będą grozić upadkiem szczególnie w przypadku opadów deszczu lub śniegu. Antypoślizgowość jest dużą zaletą także wtedy, gdy planujemy kupić płytki podłogowe kuchenne bądź łazienkowe.

Czym się kierować, wybierając płytki na podłogę?

Pierwszym krokiem do dobrania idealnych płytek jest upewnienie się, że mają pożądane właściwości. Warto przy tym zwrócić uwagę, czy interesujące modele są odporne na zabrudzenia i łatwe do czyszczenia. Dobrze jest sprawdzać ten parametr, zarówno wybierając kafle podłogowe, jak i płytki elewacyjne zewnętrzne oraz te na wewnętrzne ściany. Dla osób szczególnie ceniących wygodę polecane są produkty, na których zabrudzenia nie są bardzo widoczne. Takimi produktami są kafle w odcieniach szarości, beżu lub brązu, z delikatnym deseniem.

Ostateczna decyzja względem wyboru konkretnych produktów powinna być podyktowana względami praktycznymi, ale i estetycznymi. Aby efekt wykończenia był możliwie najlepszy, płytki podłogowe muszą wizualnie pasować do pozostałych elementów i ich stylistyki. Na rynku dostępne są kafle klasyczne, a także takie, które imitują drewno, kamień, cegły, beton czy marmur. Mogą być wykończone na wysoki połysk, a także matowe. Tak liczne rozwiązania pozwalają dobrać płytki podłogowe do dowolnego stylu.

Gdzie kupić idealne płytki?

Aby mieć pewność, że zakupione produkty będą cechować się wysoką jakością, doskonałym wykonaniem i wyjątkową trwałością, należy korzystać ze sprawdzonych miejsc. Takim miejscem jest Dekordia. Sklep oferuje bardzo szeroką gamę produktów, a także galerię wypełnioną inspirującymi zdjęciami i profesjonalną pomoc na każdym etapie zakupu płytek podłogowych oraz ściennych.

Opcja wybrania określonych filtrów daje możliwość znalezienia płytek podłogowych idealnie dopasowanych do posiadanego budżetu oraz konkretnych potrzeb. Zarówno pod względem właściwości, jak i materiału, koloru oraz kształtu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read