Strona głównaARANŻACJEKuchnia połączona z jadalnią - jak ją zaaranżować?

Kuchnia połączona z jadalnią – jak ją zaaranżować?

Niewielki metraż lub względy praktyczne – z różnych powodów decydujemy się na połączenie kuchni z jadalnią. Na szczęście dzięki kilku prostym trikom będziemy mogli uczynić tę przestrzeń zarówno funkcjonalną, jak i designerską. Jak to zrobić? Doradzamy w poniższym artykule!

Postaw na spójność

Łącząc obydwa pomieszczenia o różnych funkcjach zadbajmy o to, by były one spójnie urządzone. Unikajmy całkowicie odmiennych sposobów aranżowania. Nie musimy się jednak tak mocno ograniczać. Postawienie na styl, który daje dużo swobody i możliwości modyfikowania otoczenia, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Sprawdzi się tu na przykład styl loft, który bazuje na niewielkiej bazie kolorystycznej, ale stanowi świetną podstawę do późniejszej zmiany aranżacji. Spójność może wyrażać się również przez wybranie tych samych materiałów i podobnych mebli. Propozycje od LOFT Decora to meble wykonane z litego drewna i stali, dzięki czemu są one naprawdę solidne i odporne nawet na intensywną eksploatację. Do tego mają uniwersalne, ale i designerskie formy, co sprawia, że sprawdzą się zarówno jako stół jadalniany, jak i miejsce do pracy. W przypadku, gdy nie mamy wiele miejsca w mieszkaniu i połączenie kuchni z jadalnią jest konieczne, postawienie na wielofunkcyjne rozwiązania pomoże nam jak najlepiej wykorzystać przestrzeń.

Podkreśl strefy

Choć połączenie kuchni z jadalnią wymaga spójności, warto zadbać również o delikatne rozróżnienie tych stref. Miejsce do przygotowywania posiłków może być oddzielone od miejsca do ich spożywania, lecz dobrze jest postarać się o to, by przejście było płynne. Jak w takim razie najlepiej rozróżnić od siebie strefy? Ciekawym rozwiązaniem będzie urządzenie kuchni z jadalnią w stylu loft, korzystając z tych samych kolorów i materiałów. Elementem rozróżniającym mogą być dekoracje czy postawienie na inny, kontrastowy dodatek. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość szybkiej zmiany ozdób, a przez to niemalże całkowite odświeżenie wnętrza. Wydzielenie strefy jest możliwe też dzięki światłu. Osobne w kuchni i osobne w jadalni, podkreślone dodatkowo ciekawą lampą czy abażurem – dzieli pomieszczenie w subtelny sposób. Dzięki takiej aranżacji, choć z pozoru ograniczamy się do określonej bazy, dajemy sobie mnóstwo wolności.

Funkcjonalne rozwiązania

Kuchnia z jadalnią może być miejscem, gdzie wygodnie spędzimy czas. To wszystko za sprawą mebli, które ułatwią nam pracę i sprawią, że spożywanie posiłków będzie czystą przyjemnością. Już dzięki kilku meblom możemy uczyć tę przestrzeń niezwykle praktyczną. Co więcej, kuchnia z jadalnią będzie mogła spełniać też wiele innych funkcji. Jeśli obawiasz się, że ze względu na ilość miejsca nie będziesz mógł przyjąć do siebie gości, zdecyduj się na industrialny stół rozkładany: http://loftdecora.pl/iteat-rozkladany-stol-jadalniany, dzięki któremu będziesz mógł dostosować jego wielkość do liczby osób, które będą miały przy nim siedzieć. Stół kuchenny prędko stanie się dużym stołem do podawania świątecznych posiłków. Innym, wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem, jest postawienie na wysokie blaty i hokery. Jeśli nie zależy Ci na dużej jadalni lub ze względu na metraż musisz w niewielkiej kuchni zmieścić także miejsce do jedzenia – takie wyjście może okazać się dla Ciebie najlepsze. Industrialna aranżacja pomoże Ci jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, a jednocześnie stworzy ciekawy klimat.

Kuchnia z jadalnią – podsumowanie

Podsumowując, najważniejszymi zasadami, którymi należy się kierować podczas urządzania kuchni połączonej z jadalnią, są:

  1. Postaw na spójną aranżację, aby obydwie strefy opierały się na tej samej bazie – dzięki temu wnętrze będzie wydawać się większe, ale i nie przytłoczy ilością mocno różniących się od siebie elementów.
  2. Stwórz delikatne przejście pomiędzy strefami – pomogą Ci w tym dekoracje w różnych kolorach, które z łatwością będziesz mógł modyfikować.
  3. Wybierz funkcjonalne meble – dzięki nim nawet niewielka przestrzeń będzie wykorzystana w stu procentach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read