Strona głównaAGDJak pozbyć się zapachów z lodówki?

Jak pozbyć się zapachów z lodówki?

Niechciane zapachy z lodówki mogą być wynikiem między innymi nieodpowiedniego przechowywania produktów żywnościowych lub obecności zepsutego jedzenia. Jak skutecznie się ich pozbyć?

Naturalni pomocnicy

Niektóre naturalne produkty pomogą nam szybko pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki. Należą do nich na przykład cytrusy i jabłka, kawa, goździki czy soda oczyszczona. Umieszczona w lodówce przekrojona na pół cytryna, świeżo zmielona kawa czy talerzyk z proszkiem do pieczenia z powodzeniem pochłoną niechciane aromaty. Podobnie zadziała znaleziony w domowej apteczce węgiel leczniczy, a nawet bezzapachowy, naturalny żwirek dla kota!

Specjalistyczne środki

Jeśli naturalne sposoby nie dały sobie rady z naszą lodówką, na rynku znajdziemy także specjalistyczne pochłaniacze zapachów. W zależności od potrzeb wybrać możemy stosunkowo tani pochłaniacz wyposażony w filtr węglowy lub bardziej zaawansowany filtr dezynfekujący, który pozbywa się niechcianych aromatów, a przy tym działa antybakteryjnie. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w przypadku osób przechowujących w lodówce wiele produktów odzwierzęcych.

Niekiedy domowe sposoby zawodzą i nie zostaje nam nic innego, jak tylko wymycie całej lodówki. To dość uciążliwe zadanie, jednak możemy ułatwić je sobie dzięki kilku przydatnym środkom i gadżetom. Oprócz specjalistycznych środków do mycia lodówki, w sklepach znajdziemy także nawilżane ściereczki przeznaczone do czyszczenia sprzętu AGD. Dzięki nim łatwo usuniemy różnego rodzaju zabrudzenia, a także nadamy wnętrzu lodówki ładny zapach bez konieczności kłopotliwego wyjmowania półek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read