Strona głównaDOMSprawdzone, domowe sposoby na muszki owocówki

Sprawdzone, domowe sposoby na muszki owocówki

Muszka owocówka – jak się jej pozbyć?

Potocznie nazywana octówką jest niewielkim owadem, z którym z pewnością każdy z nas miał do czynienia. Muszki bardzo szybko się rozmnażają oraz rozprzestrzeniają, powodując straty w naszych kuchennych zapasach warzyw i owoców. Mimo iż mają zaledwie 2 milimetry, to cała ich chmara naprawdę potrafi uprzykrzyć życie. Na szczęście istnieją skuteczne, domowe sposoby na pozbycie się niechcianych gości. W domowym zaciszu możemy z łatwością wykonać różnego rodzaju pułapki, które oprócz tego, że są skuteczne to też nie zawierają niebezpiecznych dla zdrowia chemikaliów. Poza tym możemy wykorzystać istniejące w domu zasoby – świece, doniczki z ziołami, a nawet…nasze poczciwe AGD!

Pułapki

Pułapka octowa – do słoika należy wlać wymieszaną miksturę 1:1 złożoną z jabłkowego bądź innego owocowego octu i płynu do mycia naczyń. Muszki zwabione swoim ulubionym aromatem z pewnością wpadną do płynu, kończąc swój żywot.

Pułapka owocowa – do dowolnie wybranego pojemnika, który mamy pod ręką (może to być słoik, miska) należy włożyć skórki z obranych owoców bądź owoce w kawałkach. Kolejnym krokiem jest przykrycie tegoż pojemnika folią spożywczą i zrobienie dziurek wykałaczką bądź widelcem. Owady przedostaną się przez te malutkie otwory do swoich ulubionych smakołyków, ale nie dadzą rady wydostać się na zewnątrz.

Pułapka winna – zostaw łyk wina na dnie butelki – po kilku godzinach będzie tam pływała niemała gromadka.

Zapach

Muszki nie przepadają za mentolem, więc skutecznie można je odstraszyć preparatami go zawierającymi – mogą to być olejki eteryczne, świece zapachowe, a także świeża mięta w doniczce.

Artykuły gospodarstwa domowego

Niechcianych gości możemy pozbyć się używając suszarki – kierując strumień ciepłego powietrza na pewno pozbędziemy się muszek, gdyż są one bardzo wrażliwe na wysokie temperatury. Dla bardziej zdeterminowanych polecam odkurzacz – można pobawić się w łowcę i złapać całą chmarę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read