Strona głównaOGRÓDPalmy do ogrodu - najlepsze rośliny egzotyczne, które przetrwają Polski klimat

Palmy do ogrodu – najlepsze rośliny egzotyczne, które przetrwają Polski klimat

Palmy w Polsce nie rosną naturalnie. Nasz klimat jest dla nich bowiem niesprzyjający. Jednak istnieją gatunki roślin tropikalnych, które mogą przetrwać w polskich ogrodach i niestraszne im niskie temperatury. Są to tzw. palmy mrozoodporne. Sprawdźmy więc, jakie dokładnie gatunki palm warto wziąć pod uwagę, projektując ogród i dowiedzmy się, jak dbać o takie rośliny egzotyczne, by rosły piękne i zdrowe. 

Uprawa palmy w Polsce — rośliny egzotyczne we własnym ogrodzie!

Palmy ogrodowe, palmy mrozoodporne, palmy do ogrodu w Polsce.

Rośliny egzotyczne zachwycają swoim wyglądem. Są piękne, duże i naprawdę robią wrażenie. Zupełnie różnią się od tych, jakie rosną w naszej strefie klimatycznej. Jednak czy takimi roślinami można cieszyć się także we własnym ogrodzie? Okazuje się, że tak. Sprzedaż palm w Polsce jest obecnie coraz popularniejsza i łatwiej dostępna. Firmy prowadzą import palm mrozoodpornych, które fantastycznie znoszą warunki pogodowe panujące w Polsce. To oznacza więc, że można stworzyć sobie wspaniały tropikalny ogród, bez obawy, że rośliny nie przetrwają zimy. Takie rośliny sprawdzą się zresztą nie tylko w ogrodzie, ale i na tarasie, czy też balkonie. 

Palmy mrozoodporne do ogrodu – gatunki 

Palmy mrozoodporne, sprzedaż palm, palmy w polskim ogrodzie.

Kluczem do stworzenia pięknego ogrodu z elementami tropikalnymi, jest dobór odpowiednich gatunków roślin. Odpowiednich, czyli takich, które przystosowane są do strefy klimatycznej, w której panują cztery pory roku. W przypadku palm, są to tak zwane palmy mrozoodporne. Okazuje się, że lista takich gatunków jest naprawdę długa. A to oznacza, że mamy duży wybór, jeśli chodzi o dobór roślin do ogrodu. Jakie więc palmy w Polsce mogą być sadzone na zewnątrz? 

Trachycarpus Fortunei

Czyli inaczej też szorstkowiec Foruntego. Jest to obecnie najpopularniejszy gatunek palmy mrozoodpornej. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ cechuje się bardzo dużą wytrzymałością, a przy tym jest naprawdę efektowny. Palma ta ma piękne liście w kształcie pierzastych wachlarzy, w ciemnozielonym kolorze. Jej pień jest zaś gruby i szorstki. Jego powierzchnia pokryta jest włókniną, która tworzy wręcz włochaty efekt. 

Palma ta pochodzi z południowej części Chin i niezwykle szybko i łatwo dopasowuje się do środowiska. Jednocześnie jednak, aby rosła bezproblemowo, konieczne jest jej właściwe traktowanie. Przede wszystkim, taka palma musi zostać posadzona w odpowiednim miejscu – słonecznym i osłoniętym od wiatru. Niezbędny jest również dobór właściwej gleby. 

Palmy do ogrodu w Polsce, palma w ogrodzie, palma w polskim ogrodzie

Prócz szorstkowca, palmy mrozoodporne, które sprawdzą się w Polsce, to także: 

 • Butia Eriospatha
 • Chamaerops Humilis Vulcano
 • Chilijska Palma Miodowa
 • Phoenix Roebelenii
 • Karłatka Niebieska
 • Brahea Armata
 • Cyprys Arizoński „Fastigiata
 • Cupressus Leylandi
 • Juka rostrata
 • Daktylowiec kanaryjski
 • Dasylirion Longissimum
 • Washingtonia Robusta
 • Butia Eriospatha
 • Chamaerops Humilis Vulcano
 • Jubaea Chilensis.

Gdzie kupić palmy do ogrodu?

Import palm, palmy ogrodowe, palmy mrozoodporne, palmy do ogrodu w Polsce.

Palmy sadzone w ogrodzie muszą być przede wszystkim w doskonałej kondycji. Tylko zdrowa roślina szybko i łatwo zaadaptuje się w nowym środowisku. Dlatego też niezwykle ważne jest, by sadzonki palm nabywać ze sprawdzonego źródła. Pytanie tylko, gdzie więc właściwie kupić palmy do ogrodu, by mieć pewność, że będą to naprawdę zdrowe i w pełni sił rośliny? 

Rośliny egzotyczne warto kupować przede wszystkim w sklepach branżowych, które specjalizują się w takich właśnie produktach. Firmy oferujące sprzedaż palm i innych roślin tropikalnych doskonale znają się na swojej branży i sprowadzają wszystkie sadzonki z najlepszych hodowli na świecie. Dzięki temu palmy ogrodowe, dostępne w takich sklepach prezentują najwyższą jakość. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read