Strona głównaPORADYCzym należy się kierować przy wyborze odpowiedniego magazynu dla swojej firmy?

Czym należy się kierować przy wyborze odpowiedniego magazynu dla swojej firmy?

Przy ograniczonych środkach finansowych i możliwościach firmy mogą zdecydować się na magazyny do wynajęcia. Jest to szybki sposób na pozyskanie odpowiedniego miejsca do przechowywania towarów. Wynajem wiąże się z wieloma zaletami, a obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, powierzchnie magazynowe do wynajęcia zdają się wyrastać niczym przysłowiowe grzyby po deszczu i to w różnych miejscowościach. Dostępnych jest wiele rodzajów magazynów, które różnią się nie tylko powierzchnią, ale też warunkami składowania, systemem zabezpieczeń, udogodnieniami, infrastrukturą. Najważniejsze będzie to, aby wybrać magazyn dopasowany do potrzeb firmy i specyfiki przechowywanych towarów.

Jak znaleźć odpowiedni magazyn dla firmy?

Bardzo ważną kwestią w przypadku każdego magazynu jest oczywiście wybór odpowiedniej lokalizacji. Powinno się mieć na uwadze okoliczną infrastrukturę, aby dojazd do obiektu nie zajmował wiele czasu. Magazyny na wynajem są dostępne w różnych lokalizacjach. Można wybrać obiekt znajdujący się w centrum miasta, na jego peryferiach czy nawet na terenie wiejskim. Jeśli chce się uniknąć dodatkowych kosztów, to najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie magazynu znajdującego się jak najbliżej siedziby firmy. Trudno jednak o znalezienie dogodnej lokalizacji w centrum dużego miasta ze względu na jego przepełnienie, dlatego dobrym wyborem będzie magazyn na obrzeżach metropolii. Trzeba jednak liczyć się z tym, że dotarcie do obiektu na obrzeżach miasta zajmuje więcej czasu, problem są też korki. Jeśli jednak infrastruktura drogowa jest dobrze rozwinięta, to nie powinno być problemów ze sprawnym dojazdem.

Mając już wybraną lokalizację, należy określić, jakiej potrzebuje się powierzchni magazynowej. Nie ma sensu wynajmować zbyt dużego metrażu, jeśli nie zostanie on w pełni wykorzystany. Lepiej jednak myśleć przyszłościowo i wynająć nieco większy magazyn niż za mały. Ma to szczególne znaczenie w przypadku magazynowania towarów wielkogabarytowych, które zajmują sporo miejsca. Potrzebna jest też dodatkowa powierzchnia do bezproblemowego i szybkiego załadunku/rozładunku. Na uwadze trzeba mieć również warunki składowania w oparciu o rodzaj i specyfikę przechowywanych przedmiotów. Znaczenie ma właściwa temperatura i poziom wilgotności, co wpływa na towary. Jeśli będą one trzymane w nieodpowiednich warunkach, to niestety spadnie ich wartość rynkowa, może nawet dojść do ich zniszczenia, co wiąże się z ogromnymi stratami dla firmy.

Na co zwracać uwagę przy wyborze powierzchni magazynowej do wynajęcia?

Przy wyborze powierzchni magazynowej do wynajęcia należy zwracać uwagę na to, w co została wyposażona. Nowoczesne magazyny są profesjonalnie zaopatrzone, dzięki czemu nie trzeba narażać się na dodatkowe koszty związane z zakupem odpowiednich maszyn i urządzeń. Na uwadze powinno się mieć dodatkowe pomieszczenia i to, czy zostały doprowadzone wszystkie potrzebne media. Magazyn powinien być wyposażony przede wszystkim w prąd, wodę, kanalizację i wentylacje. Przyda się także Internet i linia telefoniczna. Dużym ułatwieniem będzie wybranie powierzchni magazynowej podzielonej na sektory, co ułatwi rozmieszczenie składowanych towarów. Dodatkowymi atutami są monitoring, system alarmowy, ogrodzenie i całodobowa ochrona, czyli elementy wpływające na zwiększenie bezpieczeństwa magazynu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read