Strona głównaDOMCzym wyczyścić prysznic?

Czym wyczyścić prysznic?

Kabina prysznicowa to jedno z miejsc w łazience, które naprawdę ciężko jest utrzymać w czystości.Tworzy się w kabinie prysznicowej często osad z mieszaniny wody z mydłem. Usunięcie go sprawia sporo trudności. Istnieje jednak sporo metod, dzięki którym można prysznic wyczyścić.

Środki chemiczne używane do czyszczenia prysznica

Zacznijmy od środków chemicznych, tak zwanych detergentów, których w sklepach jest naprawdę spory wybór. Radzą sobie one świetnie z silnymi zabrudzeniami naszego prysznica. Możemy je kupić w formie sprayu, gdzie potem wystarczy po prostu przetrzeć spryskane miejsce ściereczką. Musisz jednak wiedzieć, że takie pozostałości po detergentach mogą być niekorzystne dla zdrowia.

Domowe sposoby na czyszczenie prysznica

O wiele zdrowsze dla nas jest skorzystanie z domowych sposobów przy czyszczeniu prysznica. Domowe sposoby to naturalne sposoby. Istnieje kilka metod, które bardzo dobrze radzą sobie z tego typu zanieczyszczeniami.

Dość popularną i zarazem skuteczną metodą jest użycie octu. Musimy przygotować mieszankę wody z octem, w proporcji 1:1. Mieszankę te należy nanieść na zabrudzone miejsca, a po 15 minutach zetrzeć ściereczką, a następnie spłukać obficie wodą. Ta metoda nie powoduje odbarwień na płytkach ani matowienia szkła. Działa i na kafelki i na ściany kabiny. Tym sposobem możemy także umyć szyny prysznica, gdzie z pewnością znajduje się brud.

Drugą naturalną metodą jest użycie sody oczyszczonej i wody utlenionej. Oba produkty łączymy ze sobą, a następnie nakładamy na zabrudzone miejsce i zostawiamy na 15 minut. Po tym czasie dokładnie wyczyść zabrudzone miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read