Strona głównaOGRÓDRodzaje foliowych tuneli ogrodowych

Rodzaje foliowych tuneli ogrodowych

Chcesz rozpocząć hodowlę w swoim ogrodzie i zastanawiasz się jak odpowiednio zabezpieczyć swoje uprawy? Czas rozejrzeć się za odpowiednim tunelem ogrodowym bądź folią ogrodową na wymiar, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje uprawy przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Jakie masz możliwości i rozwiązania techniczne?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jakie są rodzaje tuneli ogrodowych
  • jak możesz zabezpieczyć swoje uprawy nie tylko w ogrodzie, ale także i na tarasie
  • jak wybrać odpowiednie tunele foliowe do naszych upraw

Uprawa warzyw i owoców w ogrodzie to prawdziwa przyjemność. jednak w naszej szerokości geograficznej warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu niektórych naszych upraw. Dobrym rozwiązaniem mogą być tunele foliowe, które pozwolą odpowiednio zabezpieczyć nasze uprawiane warzywa i owoce.

Tunele ogrodowe – jaki tunel foliowy wybrać do naszego ogrodu

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów tuneli ogrodowych. Wiele zależy od typu roślin, które uprawiamy. Rośliny te mogą mieć różną wysokość, dlatego tunele foliowe mają wysokość od 150 do 180 cm. Jeśli chodzi o tunele ogrodowe do uprawy roślin o wysokości 150 cm chronią one uprawy, jednak nie pozwalają na swobodę ruchu by móc np. dokonać czynności pielęgnacyjnych czy podlewania roślin. Przy tych czynnościach niestety musimy odsłaniać nasze uprawy podnosząc tunele foliowe, co może narazić je na zniszczenie przy zmieniających się warunkach atmosferycznych. W przypadku tuneli o wysokości do 180 cm nie musimy odsłaniać upraw. Pozwala to na podlewanie i zajmowanie się uprawą bez konieczności odsłaniania folii.

Ciekawym rozwiązaniem może być także możliwość kupowania folii ogrodowej na wymiar. Dzięki temu możemy dopasować konstrukcję tunelu foliowego pod nasze indywidualne uprawy. Osobno możemy kupić także odpowiednie metalowe stelaże i rurki metalowe, na których możemy oprzeć folię ogrodową na wymiar. Takie konstrukcje możemy również zbudować z modułów zamykanych na zamki błyskawiczne, dzięki czemu taki tunel foliowy niski lub wysoki będzie jeszcze lepiej chronił nasze rośliny. 

Dzięki temu konstrukcja ta będzie lepiej opierać się czynnikom atmosferycznym takim jak silny wiatr. Na rynku znajdziemy także specjalne foliowe zadaszenia tarasów i pergoli, które także ułatwią nam uprawę roślin w różnych warunkach. Nie zawsze bowiem ogród jest na tyle duży by wydzielić odpowiednie miejsce do upraw.

Tunele foliowe ogrodowe a nowoczesne technologie

Obecnie na rynku znajdziemy nowoczesne tunele ogrodnicze pozwalające na okrycie naszych upraw. Są one na tyle wytrzymałe, że nie straszne im są zmiany warunków atmosferycznych. Odpowiednio chronią one nasze rośliny zarówno przy zmianie temperatur z wysokich na niskie jak i w przypadku ocieplenia i niestabilności temperatur czy dużych opadów atmosferycznych. Dodatkowo folię ogrodowe posiadają nowoczesne sposoby wentylacji, które znacznie poprawiają jakość prowadzonych przez nas upraw.

Jeśli konstruujemy na własne potrzeby tunel foliowy ogrodowy na wymiar to w przypadku wyższego tunelu ogrodowego możemy zamontować odpowiednie systemy nawadniania, które ułatwią nam uprawę i poprawą ich jakość. Dodatkowo możemy także wybierać tunele ogrodowe z możliwością elektrycznego otwierania i zamykania tunelu. Taki tunel foliowy możemy również wzbogacić o systemy automatycznego nawadniania naszych upraw. Wykorzystując duże tunele foliowe i stelaże możemy również skonstruować całe szklarnie foliowe, które będą równie skuteczne jak ich szklane odpowiedniki. 

Warto poświęcić więcej czasu na dobór odpowiedniego tunelu ogrodowego, który będzie dopasowany do rodzaju i typu naszych upraw oraz do naszych indywidualnych preferencji tak, by w jak najlepszy sposób chronić nasze uprawy i sprawić by ich wydajność była jeszcze lepsza. Prawidłowo dobrany tunel ogrodowy to lepsze i zdrowsze życie naszych upraw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read