Ochrona przed promieniami słonecznymi – czyli wybieramy rolety dachowe

Aranżacja pomieszczeń położonych na poddaszach daje dużo satysfakcji. Pozwala na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni mieszkalnej dla powiększającej się rodziny lub stworzenie ciekawego miejsca do wypoczynku

Jednak przed osobami, które urządzają tego rodzaju pomieszczenia stoi wiele wyzwań. Między innymi dobór odpowiednich osłon okiennych, które będą doskonale chronić wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale i nagrzewaniem. Jakie produkty tego typu najlepiej sprawdzą się na poddaszach?

Dlaczego na poddasza warto wybierać specjalne rozwiązania do okien dachowych?

Na poddaszach najczęściej stosuje się okna dachowe. Niejednokrotnie są one położone pod kątem ostrym w stosunku do podłogi. To powoduje, że tradycyjne rozwiązania nie zdają tutaj egzaminu. W klasycznych roletach często brakuje odpowiedniego prowadzenia bocznego, które by przytrzymywało roletę blisko skrzydła okiennego. Właśnie dlatego warto tutaj zastanowić się nad produktami tworzonymi specjalnie z myślą o oknach połaciowych. Oprócz tego, że mają one dobre prowadzenie boczne, zrezygnowano tutaj także z mechanizmu sznurkowego i koralikowego, dzięki czemu okno aranżacja okienna zachowuje wysoką estetykę. Wśród rozwiązań przygotowywanych do wykorzystania na oknach dachowych na szczególną uwagę zasługują dwa produkty – rolety i plisy dachowe. Poniżej szerzej omawiamy oba rodzaje produktów.

Rolety dachowe – idealne rozwiązanie dla osób ceniących proste i praktyczne dekoracje okienne

Rolety do okien dachowych działają na podobnej zasadzie jak te klasyczne. Tkanina jest zaciągana do góry i chowana w kasecie. Jednak nie ma tutaj mechanizmu sterowania sznurkiem lub koralikami. Wyposażone są one w mechanizm samoistnie zwijający roletę do góry. Natomiast, jeżeli chce się przyciemnić pomieszczenie, można wysokość tkaniny ustawić na jednym z trzech poziomów. Dużą zaletą rolet tego typu jest to, że mają one prowadzenie boczne. Tkanina przesuwa się pod specjalnymi prowadnicami. Dzięki czemu nie odstaje od okna, nawet w sytuacji, gdy jest ono uchylone lub otwarte.

Kolejną zaletą tego typu rozwiązania jest to, że rolety te są dostępne w wielu wzorach i kolorach. Można też wybierać rodzaj tkaniny, z jakiej będzie wykonana roleta. Na do sypialni można wykorzystać materiał zaciemniający. Natomiast do pokoju dziecięcego czy młodzieżowego taki, który jest ozdobiony nadrukiem.

Plisy dachowe – ciekawa propozycja do nowoczesnych aranżacji

Druga propozycja, czyli plisy dachowe różni się nieco od klasycznych rolet. Tutaj materiał jest plisowany i nie zwija się go na drążek. Dzięki czemu jest możliwość zaciągania go od dołu i od góry. To z kolei pozwala na ustawienie materiału w dowolnej pozycji na oknie. Również plisy mają wygodne prowadzenie boczne, które przytrzymuje tkaninę blisko skrzydła okiennego. Jeżeli chcesz zamontować je na poddaszu, możesz wybrać modele wykonane z tkaniny zaciemniającej, a także metalizowanej. Ta ostatnia ma właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu chroni pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się.

Więcej informacji na temat plis dachowych znajdziesz na stronie czołowego producenta, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/plisy-dachowe-437.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj