Strona głównaARANŻACJEFunkcjonalizm w sypialni. 5 użytecznych rozwiązań

Funkcjonalizm w sypialni. 5 użytecznych rozwiązań

W nowoczesnej sypialni wszystko ma swoje miejsce i służy wyłącznie naszej wygodzie. Jej główną cechą powinna być funkcjonalność. Dzięki sprytnym rozwiązaniom nasze życie stanie się o wiele łatwiejsze i wygodniejsze. Ponadto nasze wnętrze może zyskać modny, stylowy wygląd. Prezentujemy przegląd najświeższych pomysłów na ulepszenie sypialni.

Łóżko

Najważniejszym meblem w każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Powinno być wygodne i odpowiednio duże, a przy tym nie zajmować całej przestrzeni w pomieszczeniu. Materac powinien być wykonany w taki sposób i z takich materiałów, żeby odciążyć nasz kręgosłup. Wyjątkowy komfort mogą zapewnić nam specjalne sprężyny kieszeniowe, zapewniające odpowiednie podparcie ciała oraz kilka warstw dostosowujący się do kształtu ciała.

Bardzo praktyczną funkcją łóżka będzie możliwość ukrycia w nim pościeli oraz innych przedmiotów. Dostęp do specjalnego pojemnika możliwy jest dzięki łatwemu otwieraniu opartego na systemie szynowym. Istnieje też opcja wysuwanych szuflad, znajdujących się z przodu lub z boku.

Ważną częścią łóżka jest też zagłówek. Powinien być on wygodny i odpowiednio wysoki, aby móc spokojnie oprzeć się o niego czytając lub oglądając telewizję. Może być on jeszcze bardziej funkcjonalny, jeśli jego integralną część stanowić będą półki na różne rzeczy, szafki nocne i wbudowane światła po obu stronach. Dzięki temu nie będziemy musieli specjalnie wstawać z łóżka, żeby je zgasić.

Meble na wymiar

Sypialnia zwykle służy nam nie tylko jako pomieszczenie do spania, ale również do przechowywania wszelkich ubrań, dodatków i rzeczy osobistych. Dlatego niezwykle ważne jest dobrze zaplanowane w tym celu miejsce, które pomieści wszystko. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem w tym zakresie są meble na wymiar.

Dobrym pomysłem będzie pełna zabudowa ściany. Dzięki temu zyskamy dużo przestrzeni i wszystko znajdować się będzie w jednym miejscu. Zmieści się tam pojemna szafa na ubrania, szafki i szuflady z systemem segregacji, półki na książki, miejsce na telewizor, a nawet specjalna wnęka na toaletkę czy biurko. Całość będzie spersonalizowana i dostosowana specjalnie do naszych potrzeb.

Bez problemu możemy również w praktyczny sposób wykorzystać wszelkie wnęki w ścianach, niewielkie przestrzenie czy skosy. Sprawdzą się one idealnie jako dodatkowe miejsce do przechowywania, jeśli zdecydujemy się zabudować je systemem łatwo otwieranych schowków.

Praktyczna garderoba

Innym pomysłem możliwym do zrealizowania dzięki meblom na wymiar jest garderoba w sypialni. Nawet jeśli nie dysponujemy oddzielnym pomieszczeniem, z łatwością uda nam się je wykreować za pomocą specjalnej ścianki. Takie rozwiązanie pomoże nam odgrodzić część pokoju i wykorzystać ją właśnie jako garderobę lub zagospodarować w inny dowolny sposób.

Odpowiednie oświetlenie

Przy planowaniu funkcjonalnej sypialni nie można zapomnieć też o odpowiednim oświetleniu. Oprócz głównej lampy wiszących oraz lampek nocnych bardzo dobrym pomysłem będą lampki LED wmontowane w zabudowę meblową. Będą one zapalać się automatycznie po otwarciu szafki czy szuflady, co pozwoli nam szybko znaleźć każdą rzecz, a przy okazji zaoszczędzić energię. Właśnie takie ułatwienia świadczą o praktyczności wnętrza.

Wygodny fotel

Zawsze warto mieć w sypialni wygodne siedzisko, które zapewni pełen komfort i relaks. Może być to na przykład fotel z wysokim oparciem, miękkimi podłokietnikami i wygodnym podnóżkiem. Dobrym pomysłem może być również ustawienie w pokoju pufy, która posłuży nam jako siedzisko przy toaletce lub podstawka pod nogi przy fotelu.

Właśnie na tym polega funkcjonalność każdego pomieszczenia. Wszystko powinno być w nim tak zaprojektowane, aby służyło naszej wygodzie i ułatwiało codzienne czynności. Dzięki takim rozwiązaniom możemy cieszyć się stylowym i praktycznie urządzonym domem.

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo pomocny wpis 🙂 Stuprocentowe wykorzystanie przestrzeni jest niezwykle ważne, szczególnie w przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu. Dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na loftowe meble – z własnego doświadczenia wiem, jak bardzo są one praktyczne i wielofunkcyjne. W sypialni, salonie czy innym pokoju sprawdzają się świetnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read