Strona głównaARANŻACJEJak dobrze umeblować małą sypialnię?

Jak dobrze umeblować małą sypialnię?

Mała sypialnia jest pomieszczeniem, w którym oprócz łóżka nie zmieści się zbyt wiele dodatkowych mebli jednak, aby pomieszczenie spełniało oczekiwania, warto zastosować rozwiązania, usprawniające korzystanie z pomieszczenia, a także zapewniające wygospodarowanie miejsca do przechowywania. Malutkie sypialnie, które widzisz w katalogach z domkami modułowymi lub w kawalerkach, w których wydzielasz niewielkie pomieszczenie sypialne, mogą być wygodne i stylowe. Najważniejszym elementem wyposażenia w małej sypialni, oprócz łóżka, jest okno i sprawnie działająca wentylacja. Jeżeli jedynym miejscem mieszkania, w którym możesz wydzielić kąt sypialny jest wnęka bez okna, zrezygnuj z tego pomysłu.

Jak umeblować mini sypialnię?

Sypialnia w najmniejszej wersji, czyli pomieszczenie, w którym teoretycznie zmieści się tylko łóżko warto wyposażyć w mebel na wymiar, który zapewni dogodną przestrzeń do wypoczynku, a także dostęp do schowka pod materacem. Świetnie sprawdzi się łóżko z podnoszonym stelażem, gdyż w malutkiej sypialni nie zmieści się wysuwana szuflada pod łóżkiem.

podwójne łóżko do sypialni

Zrezygnuj ze stojących szafek nocnych na rzecz wiszących półek oraz oświetlenia ściennego. Ogranicz wyposażenie mini sypialni do minimum, tworząc przytulną atmosferę przy użyciu modnych tekstyliów.

Umebluj małą sypialnię w kawalerce

Jeśli udało Ci się wydzielić w kawalerce sypialnię, najpewniej jest to wynik przeniesienia kuchni do salonu, tworząc aneks, otwarty na strefę dzienną oraz małej sypialni, w miejscu kuchni. Doskonałe rozwiązania, jednak Twoja sypialnia jest niewielka. Zmieścisz w niej wygodne łóżko z materacem, szafkę nocną i szafę, wykonaną na wymiar, aby obudować pozostałości po kuchennych instalacjach. Płytka szafa może posłużyć za bieliźniarkę, na których pojemnych półkach zmieścisz wiele ubrań. Jeżeli nie zmieści się szafa, umieść w małej sypialni stylową komodę, pasującą do stylistyki łóżka i szafki nocnej.

Mała sypialnia dla dziecka

Wiele projektów mieszkań uwzględnia na niespełna 50 m2 więcej niż jedną sypialnię, jednak powstałe w ten sposób pomieszczenia są nieduże. Małą sypialnia dla dziecka powinna przede wszystkim być pomieszczeniem, w którym panuje ład i porządek. Warto rozważyć zakup łóżka na antresoli, pod którą umieścisz biurko lub szafę.

Klasyczne łóżko piętrowe dla dzieci

Stylowe meble do małej sypialni znajdziesz między innymi na stronie https://www.edinos.pl/sypialnia Do sypialni dla dwójki dzieci konieczne będzie łóżko piętrowe. Poza biurkiem w małej, dziecięcej sypialni nie może zabraknąć pojemnej szafy i komody na zabawki. Ważne, aby wszystkie drobiazgi miały swoje, stałe miejsce, dzięki czemu utrzymasz porządek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read