Strona głównaBUDOWAGdzie kupić okna dachowe z dożywotnią gwarancją?

Gdzie kupić okna dachowe z dożywotnią gwarancją?

Decydując się na zakup różnego rodzaju urządzeń, sprzętu AGD i innego rodzaju produktów, jedną z rzeczy, na które zwracamy uwagę, jest długość gwarancji. Stanowi ona nie tylko potwierdzenie jakości danego przedmiotu, ale także zabezpieczenie na wypadek wystąpienia ewentualnych uszkodzeń. Czy na rynku można znaleźć okna dachowe z dożywotnią gwarancją? Jakich ofert można się spodziewać, co obejmują i jakie kroki należy podjąć, aby skorzystać z gwarancji na okna dachowe? Oto niezbędne informacje!

Co oznaczają okna dachowe z dożywotnią gwarancją?

Podczas odbioru lub montażu okien dachowych należy pamiętać o dokumentach gwarancyjnych, będących niezbędnym elementem każdego zakupu. Mogą one przyjąć tradycyjną formę papierową lub występować w wersji elektronicznej. Ich długość trwania oraz zakres są zależne nie tylko od konkretnego producenta, ale także konkretnego modelu okien, dlatego warto w skupieniu zweryfikować, jak sformułowana jest umowa w danym wypadku. Na polskim rynku nie istnieją okna dachowe z dożywotnią gwarancją na wszystkie elementy. Firma Dakea proponuje jednak okna o dożywotniej gwarancji od gradobicia na pakiet szybowy, a także najdłuższą na rynku, aż 20-letnią gwarancję na okna Ultima, oraz 10-letnią na modele Dakea Better i Dakea Good z opcją łatwego, bezpłatnego przedłużenia o kolejne dziesięć lat. Jest to najlepszy dowód na najlepszą jakość oferowanych produktów, które przy odpowiedniej konserwacji i właściwym montażu mogą służyć z powodzeniem przez długie lata.

Jaki jest zakres gwarancji na okna dachowe?

Najważniejszym elementem, który obejmuje gwarancja na okna dachowe to pakiet szybowy. Ze względu na charakterystyczne usytuowanie okien w połaci dachu, są one mocno narażone na działanie różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, które mogą powodować potencjalne uszkodzenia. Są to zarówno warunki pogodowe jak opady deszczu, wilgoć, zalegający śnieg, czy też silne nasłonecznienie, ale także zagrożenia mechaniczne, spośród których największym jest grad. Nieforemne bryłki lodu spadające ze sporą siłą potrafią wyrządzić duże szkody nie tylko w ramach okien, ale przede wszystkim szybach. Gwarancja na okna dachowe w zależności od producenta najczęściej zakłada 10 lub 15 lat ochrony. W Dakea pakiet szybowy okien Ultima i Ultima Energy ma dożywotnią gwarancję na gradobicie. Dodatkowo oraz 20-letnią gwarancję na okna. W przypadku modeli z serii Good i Better okna objęte są gwarancją 10-letnią z możliwością przedłużenia o kolejne 10 lat w przypadku bezpłatnej rejestracji.

>>> Dowiedz się więcej: https://dakea.pl/produkty/okna/

Jak skorzystać z gwarancji na okna dachowe?

Choć okna dachowe z dożywotnią gwarancją na wszystkie elementy nie są dostępne na rynku, niektórzy producenci, w tym wspomniana wcześniej Dakea, proponują rozszerzoną wersję gwarancji w przypadku zarejestrowania okien z bazie. Co to oznacza w praktyce? Dzięki rejestracji w systemie firma ma możliwość monitorować stan i wydajność swoich produktów od chwili doboru komponentów, poprzez montaż i eksploatację, a tej podstawie stale optymalizować swoją ofertę. Okna zarejestrować można zarówno poprzez formularz na stronie internetowej Dakea, jak i tradycyjną formą pocztową. W ten sposób 10-letnia gwarancja, obejmująca zniszczenia i usterki w oknach drewnianych lub PCV zostaje przedłużona o kolejne 10 lat. Należy podkreślić, że gwarancja na okna dachowe udzielana jest jedynie w przypadku okien poprawnie zainstalowanych i poddawanych regularnej konserwacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read